ARCHIV

archivy

Akce bike/cyklotrial
Výsledky bike/cyklotrial
Akce/výsledky enduro
GALERIE
ARCHIV OLD
Bývalí jezdci bike/cyklotrial

Zhodnocení sezón

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004

 

 

 

V sezóně 2017 reprezentovalo klub 10 jezdců od 7 do 21 let.
Absolvovali celý seriál MČR/PČR/PČMF a ME v biketrialu (BIU) a seriál závodů Youth Games, ČP a MČR v trialu, SP a MS v cyklotrialu (UCI).


JEZDCI

Alžběta PEČÍNKOVÁ – UCI vicemistrině MS (girls), UCI mistryně ČR (girls a woman), BIU Mistryně Evropy (femine), Královna cyklistiky v kategorii trial
Martin ŠTĚPÁNEK – UCI 2. místo ČP (elite 20”), BIU 3. místo ME (elite 20”)
Marek ŠILLER – UCI 2. místo ČP (expert)
Marie KŘIVOVÁ – UCI vicemistrině ČR (woman), UCI reprezentant ČR na MS v Číně
Václav PEČÍNKA – BIU reprezentant ČR
Vojtěch KŘIVA – UCI mistr ČR (elite 20”)
Štěpán ŠILLER – jezdec seriálu Youth Games
Šimon AMBROŽ – jezdec seriálu Youth Games
Petr MOKRÝ – UCI 3. místo MČR (cadet), UCI 2. místo YG (cadet), UCI i BIU reprezentant ČR, BIU 2. místo PČR (minime)
Dominik KŮŽEL – začínající jezdec


Závody pořádané ČMF – BIU

BIU – ČMF – MISTROVSTVÍ A PŘEBOR ČR, POHÁR ČESKÉ MOTOCYKLOVÉ FEDERACE

Devítidílný seriál v biketrialu.
V celkovém součtu bodů získaných v seriálu vybojoval Petr Mokrý stříbrnou pozici v kategorii minime a Alžběta Pečínková stříbrnou pozici v kategorii hobby modrá (dospělí).

BIU MISTROVSTVÍ EVROPY A MISTROVSTVÍ SVĚTA

Na halové mistrovství Evropy byli nominováni Václav Pečínka, Alžběta Pečínková, Martin Štěpánek a Petr Mokrý. Alžběta Pečínková se stala mistryní Evropy kategorie women, Martin Štěpánek obsadil 3. místo v kategorii elite 20”.
Mistrovství světa ve Španělsku se pro vysokou finanční a časovou náročnost nominovaní nezúčastnili.


Závody pořádané ČSC – UCI

UCI ČESKÝ POHÁR A ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE/YOUTH GAMES/ V CYKLOTRIALU

ČP: Martin Štěpánek 2. a Vojtěch Křiva 3. elite 20”, Marek Šiller 2. expert, Alžběta Pečínková 1. a Marie Křivová 2. women.
YG: Alžběta Pečínková 2. minime, Petr Mokrý 2. cadet.

UCI MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

V MČR v Říčanech získali Vojtěch Křiva titul mistra ČR v kategorii elite a Alžběta Pečínková titul mistryně ČR v kategorii women. Petr Mokrý a Marie Křivová pak tituly vicemistrů ČR ve svých kategoriích.

UCI MISTROVSTVÍ SVĚTA A MISTROVSTVÍ SVěTA MLÁDEŽE

Marie Křivová reprezentovala ČR na MS dospělých v Číně. Umístila se na 11. místě v kat. women. Na MS mládeže v Dánsku byli nominováni Petr Mokrý a Alžběta Pečínková, která vybojovala titul vicemistryně světa v kategorii girls.


POŘADATELSVÍ/ČINNOST

V sezóně 2017 jsme uspořádali hamerský biatlon, tradiční zakončení sezóny se závodem motorek a zúčastnili se několika exhibic. Hlavními akcemi letošní sezóny byly již 10. trialcamp a závod seriálu Český pohár a Český pohár mládeže v cyklotrialu. Byli jsme i spolupořadateli jednoho dílu tohoto seriálu v Praze.

BIATLON – po několika letech, kdy nebyly pro biatlon příznivé podmínky, jsme letos mohli uspořádat již tradiční Hamerský biatlon.
UCI ČESKY POHÁR A YOUTH GAMES – Závod seriálu Český pohár a Český pohár mládeže v cyklotrialu s nominací na MS. V rámci závodu byly postaveny i sekce pro začínající jezdce.
SPOLUPOŘADATELSTVÍ UCI ČESKY POHÁR A ČESKÝ POHÁR MLÁDEŽE/YOUTH GAMES/ V CYKLOTRIALU – spolupořádání závodu seriálu Český pohár a Český pohár mládeže v cyklotrialu v Praze.
TRIALCAMP – Již 10. ročník hamerského TrialCampu pro začínající i zkušené jezdce s více než 100 účastníky. Tréninky jsou vedeny odbornými trenéry ve výkonnostních skupinách podle úrovně jezdců.
ZAKONČENÍ SEZÓNY – akce pořádaná pro členy, bývalé členy a fanoušky hamerského AMK. Mimo závodu motorek proběhlo i představení dalších odborností klubu autokrosu a cyklo/bike trialu.
EXHIBICE

 

 

K největším úspěchům v sezóny 2016 patří titul mistryně Evropy a mistryně světa v biketrialu (BIU) a titul mistryně světa v cyklotrialu (UCI) Alžběty Pečínkové v dívčích kategoriích. Díky těmto medailím byla vyhlášena nejlepším mládežnickým sportovcem Žďárska. Martin Štěpánek získal juniorské tituly mistr Evropy a vicemistr světa v biketrialu (BIU). Mezi dospělými byla nejúspěšnější Marie Křivová, ta hájí naše barvy v nejprestižnější ženské kategorii cyklotrialu Women Elite. Byla vyhodnocena za své 4. místo na ME a 10. na MS jako nejúspěšnější jezdec sportovního odvětví trial v anketě Král cyklistiky.
Naši jezdci absolvovali celý seriál MČR/PČR/PČMF, EP, ME a MS v biketrialu (BIU), seriál závodů Youth Games, ČP a MČR v trialu, SP, ME a MS v cyklotrialu (UCI).
Uspořádali jsme čtyřdenní výcvikové soustředění TrialCamp, volný závod OpenFree, zahajovací závod soutěží Youth Games a byli také spoluorganizátory celého tohoto seriálu pro děti a mládež.


ZÁVODY BIU/BIKETRIAL

ČMF – Mistrovství a Přebor České republiky, Pohár České motocyklové federace – BIU

Naši jezdci absolvovali všech 9 soutěží letošního seriálu MČR/PČR/PČMF.
Martin Štěpánek jel prvním rokem v kategorii Elite a skončil na celkovém 3. místě. Alžběta Pečínková vyhrála všech 9 závodů a tím získala celkové zlato v kategorii Femine. V kategorii Minime byl na 2. místě Petr Mokrý a zlato v kategorii Hobby modrá patřilo Marii Křivové.

Mistrovství Evropy – 18. 6. 2016

Čtyři jezdci našeho AMK byli nominováni do reprezentace ČR a vyrazili si změřit síly na ME v Sardinii.
Alžběta Pečínková (kategorie Femine) a Martin Štěpánek (kategorie Junior) dovezli zlaté medaile mistrů Evropy.

Mistrovství světa – 8.-13. 8. 2016

Tito jezdci reprezentovali české barvy i na letošním dvoudílném Mistrovství světa v Blansku. Alžběta Pečínková vyhrála oba závody a stala se tak mistryní světa v kategorii Femine. Třetí a druhé místo přineslo v součtu Martinovi Štěpánkovi stříbro a titul vicemistra světa v kategorii Junior.


ZÁVODY UCI/CYKLOTRIAL

Youth Games/cyklotrialové hry mládeže

Všichni jezdci do 16 let se zúčastnili pětidílného seriálu závodů pro mládež Youth Games.
Nejlépe se v celkových výsledcích umístila Alžběta Pečínková – 1. místo v kategorii Girls, Petr Mokrý na 2: místě kategorie Minime a Marek Šiller 3. v kategorii Cadet.

Světové hry mládeže (MS) – 6. 7. 8. 2016

Dva naši jezdci vyrazili na Světové hry mládeže do německého Freiamtu poměřit síly s těmi nejlepšími. Po skvěle zajeté jízdě získala Alžběta Pečínková zlatou medaili mistryně světa v cykotrialu.

Český pohár v trialu

Starší jezdci si na republikové úrovni poměřili síly v seriálu Českého poháru v trialu. V elitní kategorii 20” kol skončil na celkovém stříbrném místě Martin Štěpánek a na bronzovém Vojtěch Křiva.

MČR v trialu Říčany – 13.-14. 8. 2016

MČR dospělých jezdců se zúčastnila Marie Křivová a stala se mistryní ČR v kategorie Women. Na 2. místě stupňů vítězů stála Alžběta Pečínková. Martin Štěpánek v žlutých tratích Elite vybojoval 2. místo, Vojta Křiva 4.

Světové poháry

Martin Štěpánek, Marie Křivová a Vojtěch Křiva se zúčastnili Světových pohárů a bojovali o svá umístění s elitními jezdci. K největšímu úspěchu patří postup Vojtěcha Křivy do semifinálového kola v rakouském Vöcklabrucku.

Mistrovství světa 29. 8.-3. 9. 2016
Mistrovství Evropy 21.-23. 7. 2016

ME a MS v trialu pod federací UCI jsou závody s největší konkurencí a prestiží. Martin Štěpánek, Marie Křivová a Vojtěch Křiva reprezentovali český cyklotrial na MS v Itálii (Vermiglio) a na ME ve Francii (Le Puy en Velay), kde Marie Křivová skončila 4. v kategorii Women Elite. Za své výkony byla vyhodnocena jako nejúspěšnější jezdec sportovního odvětví trial v anketě Král cyklistiky.


POŘADATELSTVÍ

Cyklotrialové hry mládeže – Youth Games 2016

Cyklotrialové hry mládeže neboli Youth Games jsou seriál závodů v cyklotrialu pod patronátem Českého svazu cyklistiky. Přináší dětem a mládeži ve věku 6 až 16 let možnost závodit v trialu Podle pravidel UCI. Soutěže jsou otevřeny všem: zkušeným jezdcům i novým zájemcům o trialový sport. Nejlepší jezdci jsou nominováni na Světové hry mládeže (MS).
AMK Hamry nad Sázavou je iniciátor a jeden ze zakladatelů Youth Games a i letos se podílel na organizaci všech pěti závodů.

Youth Games a Open Free Hamry nad Sázavou – 30. 4. 2016

V sobotu 30. dubna odstartoval v Hamrech nad Sázavou 3. ročník Cyklotrialových her mládeže. Pro dospělé jezdce proběhl také volný závod Open Free. Přestože soutěží podle pravidel UCI / ČSC je kladen důraz na místa atraktivní pro diváky (centra větších měst), rozhodli jsme se k závodu využít prostředí hamerského TrialParku s nově postavenými překážkami, který díky svým parametrům patří k těm nejlepším v České republice.

TrialCamp 24.-28. 8. 2016

Již 9. ročník soustředění proběhl o prázdninách v hamerském TrialParku. Kemp byl zaměřen nejen na začínající jezdce, ale i jako příprava na Mistrovství světa v trialu. Během tohoto kempu tak vedle sebe trénovali jak úplní nováčci, tak česká reprezentační špička. O kvalitu tréninků se postarali zkušení čeští a slovenští trenéři. Na tuto akci jsme provedli další úpravy v areálu pro zlepšení zázemí a tréninků. Účast více než sta účastníků potvrdila, že hamerský kemp má v přípravě jezdců velice důležité místo.

Výsledky 

 

IMG_3520
Hamerský trialový tým jezdců letos znovu potvrdil, že jeho loňské vítězství v klubové soutěži nebyla náhoda a postaral se o skvělou reprezentaci nejen naší obce, ale i celého sportovního odvětví. Celkem 5 jezdců si svými výkony řeklo o reprezentační tričko a přivezlo ze světa krásná umístění. Jezdili jsme závody obou federací, BIU i UCI. Většina našich reprezentantů však upřednostňuje závody pod prestižnější a profesionálnější federací UCI. Nesrovnatelně vyšší konkurence a úroveň závodů je pro růst jezdců větším přínosem a dosažení úspěchů právě zde je pro jezdce ,,Mekkou trialu“.

A takto se letos dařilo našim osmi jezdcům:

Vašík Pečínka – nejmladší z našich jezdců jezdí prozatím domácí závody a je velmi pečlivý a vytrvalý v trénincích. Jezdil pod BIU kategorii poussin do 9 let a letos si vyjezdil 5. místo. Pod UCI jezdí kategorii promessa a zde získal krásné 2. místo – velká gratulace.
Štěpán Šiller – jezdil v letošní sezóně kategorii benjamin do 12 let a celkově mu to vyneslo 5. místo pod BIU a 6. místo pod UCI. Také on patří k těm, co poctivě trénují. V letošním roce se hodně vylepšil a naučil nové věci v ovládání trialového kola.
Petr Mokrý – klučík nám začíná povyrůstat nejen do výšky, ale i co se týká výkonnosti. Jezdí pod BIU kategorii minime do 15 let a zde se umístnil celkově na 4. místě. Pod UCI byl v domácích soutěžích celkově 3. Jeden z našich nejvytěžovanějších reprezentantů v minulých sezónách si dal letos od repre pauzičku a zúčastnil se pouze domácího BIU Mistrovství Evropy v Březové u Sokolova. Přivezl si odtud 10. pozici. Trénuje poctivě a dobře jezdí i na motorce.
Marek Šiller – jezdí tu samou kategorii co Petr, do které postoupil letos z nižší soutěže. Vyjel si v ní dobré celkové 6. místo, v UCI byl 4. Letos Marek neskutečně vyrostl nejen fyzicky, ale i výkonnostně. Pokud to tak půjde dál, určitě bude dalším adeptem do mezinárodního klání a možná bych mu časem i doporučil přechod na větší 26″ kolo. Jen tak dál.
Martin Štěpánek – letos měl velmi nabitou sezónu, ale vše zvládl na výbornou a stal se juniorským mistrem ČR v BIU. V BIU se také zúčastnil ME v Březové u Sokolova a vyjel si 6. místo. Jako jediný junior se také dostal do reprezentace na MS UCI v Andoře a v nejlepší světové konkurenci si vyjel nádherné 16. místo. V domácí soutěži MČR UCI byl stříbrný v kategorii Elite. V Českém poháru UCI byl 3.  Na další sezónu se Martin připravuje s velkou motivací, neboť pojede poslední rok kategorii junior. Chce se poprat o stupně vítězů na  MS v BIU a také o co nejlepší výsledek v MS UCI. Budeme držet palce a pomáhat jak jen to půjde.
Vojtěch Křiva – po loňské tréninkové sezóně Vojta předváděl velmi pěkné a sympatické výkony. V MČR BIU v elitní kategorii již dosáhl na bednu a byl celkově 3. V mezinárodních závodech BIU nestartoval. V UCI taktéž 3. místo na MČR a 2. místo v Českém poháru. Startoval na MS UCI v Andoře kategorie elite – 26. místo. Vojta je poctivý v tréninku i v životě a tak věříme, že se i jako amatér mezi profesionály zase za rok posune o kousek výš a že ho to bude stále bavit. Taky mu patří velký dík za to, jak se stará o svoje následovníky.
Marie Křivová –  letošní sezóna nezačala příliš šťastně (šroubky v kotníku), ale o to lépe jí Mája zakončila. Mája jezdí již druhým rokem na mezinárodní úrovni pouze pod federací UCI a jde jí to k duhu. Na domácí scéně objíždí co nejvíce závodů a trénuje tak v mužských kategoriích. Je také mistryní republiky v kategorii woman. Na ME UCI v Itálii skončila na 6. místě. Úspěch, kterého si ale za svou kariéru nejvíce váží, je letošní 4. místo na MS UCI v Andoře.
Za tyto svoje výkony převzala ocenění v anketě Král cyklistiky 2015 v disciplíně trial. Klobouk dolů, velká gratulace a ať se daří i v dalších letech.
Alžběta Pečínková – je skvělé, že v Hamrech máme dvě momentálně nejúspěšnější děvčata z ČR. Bětuška je velký talent a když se přidá i píle a poctivost, tak se dá vyhrávat i na těch největších světových závodech. Bety taktéž v domácí soutěži BIU pouze trénuje v klučičí kategorii. V UCI je mistrní republiky v kategorii girls do 15 let. V MČR UCI je druhá v ženách. Na mezinárodní scéně startovala na ME BIU a je mistryní Evropy v kategorii Femina do 15 let. Na světových hrách mládeže v Belgii (MS mládeže v UCI) dosáhla letos zřejmě svého největšího životního úspěchu –  2. místa v kategorii girls a tím i titulu vicemistryně světa. Taktéž obrovská gratulace a klobouk dolů. Hodně úspěchů v dalších letech.

Náš hamerský klub mimo účasti na spoustě závodů i sám tři závody pořádal.
Také jsme náš sport propagovali na různých společenských sportovních a charitativních akcích formou exhibic. Dále jsme uspořádali pětidenní soustředění nejen pro reprezentanty připravující se na MS, ale i pro jezdce všech kategorií a výkonností. Vedení našeho a olomouckého klubu má na starost rozvoj tohoto sportu v oblasti mládeže pod ČSC v ČR pro soutěže pod federací UCI.

Děkujeme všem našim sponzorům, podporovatelům a fandům!

Nesmíme zapomenout ani na samotné jezdce, že nám dospělým někdy dávají zabrat, ale většinou v tom dobrém slova smyslu. Ukazují nám, jak ve skutečnosti vypadá to, co sami přijali za moto našeho závodění.
ENJOY, FAIR PLAY, TOGETHER
S CHUTÍ, FÉROVĚ, SPOLU

 

1000
Letošní sezóna byla obzvlášť náročná, protože kromě seriálu MČR pořádaného Českou motocyklovou federací (BIU) odjeli hamerští jezdci i sérii závodů pod Českým svazem cyklistiky (UCI). A to nejen na domácí scéně, ale
i v reprezentaci České republiky na Mistrovství světa a Evropy. To, že závody jsou nejlepším tréninkem, je vidět
i na jejich výsledcích.

Václav Pečínka je nejmladším z našich jezdců. Nevynechal jediný letošní závod a získal celkové zlato v seriálu BIU a stříbro v UCI.

Jan Humlíček skončil celkově 5. v seriálu BIU, byl nominován do reprezentace ČR.

Tomáš Humlíček skončil celkově 5. v seriálu BIU.

Štěpán Šiller jel v seriálu BIU prvním rokem kategorii Benjamin, celkově skončil 6. V seriálu Youth Games (UCI) je celkově na 1. místě a má titul Mistra republiky. Reprezentoval ČR na Světových hrách mládeže (MS) v Polsku.

Bětka Pečínková získala celkové 2. místo v seriálu BIU, 1. v seriálu Youth Games, je Mistryní republiky v UCI. Byla nominována federacemi ČSC i ČMF do reprezentace ČR. Z MS (BIU) celkově stříbrná, na ME zlatá a na MS v Polsku (UCI) se probojovala do finále a dojela na skvělém 6. místě.

Petr Mokrý má za sebou ze všech našich jezdců asi nejnáročnější sezónu. Reprezentoval nás na všech českých, evropských i světových závodech. V obou republikových seriálech skončil na celkovém 2. místě, na MS (BIU) 5.
I on se na MS v Polsku probojoval do finále a dojel 9.

Marek Šiller získal celkové stříbro v seriálu BIU a bronz v Youth Games. Reprezentoval ČR na MS v Polsku.

Martin Štěpánekpřestože jel v kategorii Junior teprve prvním rokem, získal v BIU celkově 3. místo a je naší velkou nadějí do příští sezóny. V seriálu Youth Games je vítězem své kategorie. Reprezentoval ČR pod federacemi BIU i UCI na MS a ME.

Mája Křivová stále nemá na republikových seriálech mezi ženami konkurenci. Je sice vyhodnocována v kategorii Woman (samozřejmě zlatá v UCI i BIU), ale celý rok jezdí kvůli zvyšování své výkonnosti tratě určené dospělým mužům. Reprezentovala ČR na MS v norském Lillehammeru a vyjela si na svůj věk krásné 9. místo, což je velký příslib do dalších let.

Vojta Křiva se letošní roku pojal jako přípravu na sezónu 2015, kde pojede v BIU i UCI nejnáročnější kategorii Elite. Celkově je 6. v MČR (BIU) a 3. v Českém poháru v trialu (UCI). Reprezentoval nás vna Světovém poháru a ME (UCI). Získal titul mládežnický Sportovec Žďárska 2014.

Individuální úspěchy nám v součtu vynesly 1. místo klubové soutěži 2014 pod federací BIU!

V průběhu roku jsme se věnovali i dalším začínajícím jezdcům, kteří se zatím nezúčastňovali závodů. Uspořádali jsme soustředění talentované mládeže. Byli jsme hlavními iniciátory a spolupořadateli zcela nového mládežnického seriálu Youth Games pro začínající i registrované jezdce, který pro svou úspěšnost bude pokračovat 2. ročníkem i letos.

 

2010
Sezóna 2013 pro nás začala už loni v prosinci zimní přípravou v pronajaté hale na Jamské ulici ve Žďáře a v tělocvičně hamerské školy. Do další sezóny jsme také vstoupili s novým vedením našeho AMK.

Předsedou byl zvolen Míra Křiva, místopředsedou Petr Mokrý a hospodářem Luboš Šiller, ti by náš klub měli vést až do roku 2016. Celkem nás v roce 2013 reprezentovalo 17 jezdců. Je skvělé, že si 10 hamerských riderů vyjelo nominaci na letošní Mistrovství světa. Tři z nich se nakonec MS z různých důvodů nemohli zúčastnit, ale i tak náš klub dodal do reprezentace nejvíce jezdců. V mladších kategoriích se sice v silné konkurenci nikomu nepodařilo probojovat na stupně vítězů, nicméně všichni přispěli získanými body k celkovému vítězství České republiky v soutěži národů. Prozatím největší úspěch pro náš klub i obec vyjezdil Vojta Křiva v kategorii junior, kde v součtu dvou závodů dosáhl na druhé místo. Přivezl si tak z MS stříbrnou medaili a titul vicemistra světa. Věřím, že to bude dobrou motivací pro naše mladé jezdce, aby se o podobný úspěch také pokusili. Rozhodně v klubu takové jezdce máme a záleží jen na poctivosti v tréninku a přístupu rodičů, aby se ve světové konkurenci prosadili.

Umístění v Mistrovství ČR:

Kategorie poussin (do 9 let)  
1. místo – Rosťa Málek, mistr ČR, vítěz EP
3. místo – Štěpán Šiller, 2. místo EP
6. místo – Tomáš Humlíček
9. místo – Honzík Humlíček

Kategorie benjamin (do 12 let)
3. místo – Peťa Mokrý
6. místo – Marek Šiller

Kategorie minime (do 15let)  
2. místo – Filip Klouček
3. místo – Martin Štěpánek
6. místo – Kryštof Málek
8. místo – Radek Vašíček.

Kategorie femine      
1. místo  – Běťa Pečínková, mistryně republiky
3. místo – Kamila Staníková

Kategorie elite (13 top jezdců)
4. místo – Vojta Křiva, vicemistr světa

Umístění v Přeboru ČMF:

Kategorie hobby (muži)
3. místo – Mája Křivová
10. místo – Pepa Talafa

Kategorie beginner D (začínající jezdci do 9 let)  
4. místo – Vašík Pečínka
11. místo – Nico Procházka
(našim dvěma nejmladším jezdcům ještě není 6 roků a k nim už se přidává další, ještě ne šestiletý, Aleš Jungr. Takže hlavně rodiče vydržte.)

Někteří naši jezdci se také zúčastnili závodu MČR v cyklotrialu v Říčanech pod Českým svazem cyklistiky a vyjeli si tato umístění:
Vojta Křiva – 3. místo kategorie Elite 20“
Mája Křivová – 1. místo kategorie Women – mistryně ČR
Martin Štěpánek – 2. místo kategorie Kadet (do 16 let)

Náš klub uspořádal 8. 6. 2013 již počtvrté závod MČR, koncem prázdnin oblíbené čtyřdenní soustředění jezdců cyklotrialu z celé republiky a na závěr sezóny i tradiční setkání veteránů hamerského Svazarmu. Předvedli jsme také několik exhibičních vystoupení pro různé firmy a při akcích pro mládež.
Pokud máte zájem se se svými dětmi do našeho klubu zapojit, nebo se o nás víc dozvědět, vše potřebné najdete na našich stránkách.

Na závěr roku chceme poděkovat Vám všem, kteří nám pomáháte a fandíte!

 

2013
Tento rok byl velmi úspěšný. Z našeho klubu se do reprezentačního týmu ČR prosadilo celkem šest jezdců, kteří odjeli i seriál závodů MS ve Francii, Španělsku a Itálii. Česká republika v celkovém hodnocení získala pět individuálních medailí a právě jezdci z Hamrů nad Sázavou se na tomto úspěchu podíleli třemi bronzovými místy. V národech jsme tak skončili druzí za Španěly.

Na ME, které se jelo letos v Německu, jsme měli sedm jezdců z našeho klubu. Závod byl extrémně náročný a i tady jsme vybojovali dvě třetí místa.

V květnu odjela nejpočetnější výprava z AMK Hamry v počtu deseti jezdců na závod Evropského poháru do Dánska. Umožnili jsme tak sbírat zkušenosti i dalším jezdcům a i tady jsme posbírali několik cenných kovů.

Co se týká domácích závodů, zúčastnili jsme se všech devíti závodů MČR. Dále se naši jezdci v rámci zimní přípravy svezli na halových závodech, které jsme uspořádali ve spolupráci s olomouckým klubem ve Žďáře nad Sázavou a v Olomouci.

Pro jezdce z celé ČR jsme na konci srpna uspořádali již čtvrtý ročník hamerského soustředění, na které se nám sjíždí kolem sta účastníků.

Jako klub jsme také absolvovali několik exhibic při různých příležitostech.

Děkujeme vám všem, kteří nás podporujete, vážíme si vaší pomoci i vynaložených prostředků, jdou skutečně na práci s mládeží a nekupujeme za ně dětem zábavu. Je to práce, ve které je zapojeno i mnoho rodičů, kteří věnují spoustu svého času i prostředků pro zdravý rozvoj svých i cizích dětí.

Výsledky

 

2012
Tři tituly mistra republiky si přivezli jezdci z posledních závodů, které se uskutečnily 12. – 13. 11. 2011 na brněnském veletrhu v pavilonu G1 a kde proběhlo i celkové vyhlášení celého ročníku mistrovství České republiky v biketrialu 2011. V samotném závodě v Brně nás ještě navíc mohli reprezentovat ti jezdci, kteří nám postoupili z nižší soutěže a tak jsme se těšili na to, jak si poradí na již náročnějších tratích a s ostřílenými soupeři. Myslím si, že se nakonec ani jeden z nich v poli jezdců neztratil a přivezli dobrá umístění. Co je velmi potěšující a nutné vyzvednout je umístění Alžběty Pečinkové, která  letos  jako teprve devítiletá vyhrála nižší soutěž  mezi  kluky do 12 let. V Brně se již Běťa pustila poprvé do boje na podstatně těžších tratích s ostatními děvčaty v kategorii ženy.  To, že z toho nakonec bude bronzová medaile, nečekal nikdo. Takže v Brně ženskou kategorii totálně ovládly naše závodnice z Hamrů a odvezly si první tři místa. Druhá skončila Kamila Staníková a první Maruška Křivová.

A takto jsme letos dopadli celkově v přeboru České motocyklové federace:

Beginner D (do 9 let): Rostislav Málek – 1. Místo,Štěpán Šiller – 3. místo

Beginner C (do 12 let): Alžběta Pečinková – 1. místo, Marek Šiller – 3. místo, Antonín Staník – 4. místo

Beginner B (do 15 let): Radek Vašíček – 7. místo, Josef Talafa – 9. místo

Hobby:  Lukáš Topinka – 19. místo

V mistrovství České republiky:

Poussin (do 9 let):  Petr Mokrý  – 1. místo MISTR REPUBLIKY, 2. místo ME – vicemistr Evropy (Švédsko), 6. místo MS – (Španělsko a ČR)

Bejamin (do 12 let):  Kryštof Málek – 3. místo  MČR, 10. místo MS (ČR)

Femina (ženy):  Marie Křivová  – 1. místo MISTRYNĚ REPUBLIKY, 2. místo ME – vicemistryně Evropy (Švédsko), 4. místo MS (Španělsko, ČR), Kamila Staníková – 2. místo MČR , 6. místo ME (Švédsko)

Junior (do 18 let):  Vojtěch Křiva  – 1. místo MISTR REPUBLIKY, 5. místo ME (Švédsko), 12. místo MS (Španělsko, ČR)

Celkem Hamry nad Sázavou reprezentovalo 13 jezdců, z toho se jich 5 nominovalo do reprezentace České republiky

Co říci na závěr sezony i roku? Určitě bych chtěl v první řadě poděkovat Bohu za zdánlivě samozřejmé věci  jako jsou ochrana na cestách, ochrana zdraví, pěkné vztahy. Rodičům pak za to, že si nacházejí v dnešní uspěchané době čas na své děti a jsou s nimi jak na trénincích, tak na závodech při jejich úspěších i slzičkách. Jezdcům, že mají mezi sebou pěkné vztahy a většina jich už pochopila, že bez práce nejsou koláče a když jsou bez práce, tak zdaleka tak nechutnají, nevoní a nevydrží. Také musíme poděkovat všem, kteří nám v tomto roce jakkoliv pomohli s naší činností, partnerům, sponzorům, obci, fandům (zvláště všem, kteří nás přijeli povzbudit i na poslední závod do Brna).

 

 

2011
Tato sezona přinesla opět dobré ovoce všem, kteří dobře a poctivě pracovali. Je nutné poděkovat nejen za krásné výkony jezdců, ale především za obětavost rodičů kteří pochopili, že to nejdůležitější co můžou svým dětem dát,  je dát jim svůj čas. V zimě jsme uspořádali lyžařské závody (BIATLON) a za pomoci obce Hamry nad Sázavou, kraje Vysočina a dalších sponzorů se nám podařilo uspořádat nominační závod MČR v biketrialu. Zúčastnili jsme se celkem 11 závodů v ČR, 3 závodů Evropského poháru a 2 závodů MS ve Španělsku a Itálii. Někteří jezdci také absolvovali několik závodů na Slovensku. Tréninky probíhaly pravidelně třikrát týdně vždy v úterý, čtvrtek a pátek. K tomu se nám podařilo zorganizovat čtyřdenní tréninkový camp pro mladé jezdce z celé České republiky i ze Slovenska. Celkem přijelo trénovat víc jak70 jezdců . Těmto se pak věnovali velezkušení jezdci a trenéři  Václav Kolář, David Herka, Martin Kakáč, Pavel Klouček, Rado Hlavatý a Miro Kolárik a za to jim patří velký dík. Tato akce byla také neoficielně vyhodnocena na jednom z nejsledovanějším biketrialovém webu jako nejlepší akce roku 2010. Tuto zimu trénujeme v hale i v tělocvičně, takže doufáme, že na závody v roce2011 budeme  opět dobře připraveni Jsme otevřeni přivítat i nové zájemce o tento sport.

Dosažené výsledky

Alžběta Pečinková  8 let
1. sezóna v začínajících jezdcích – kategorie beginner D    Celkově  1. místo

Marek Šiller  9 let
1. sezóna v začínajících jezdcích – kategorie beginner D    Celkově  2. místo

Antonín Staník  9 let
1. sezóna v začínajících jezdcích – kategorie beginner D    Celkově  3. místo

Rostislav Málek 6 let
1. sezóna v začínajících jezdcích – kategorie beginner D    Celkově  4. místo

Radek Vašíček  12 let
2. sezóna v začínajících jezdcích – kategorie  beginner C     Celkově 4. místo

Kamila Staníková 12 let
1. sezóna v začínajících jezdcích – kategorie beginner C    Celkově  2. místo

Josef Talafa 13 let
3. sezóna  v začínajících  jezdcích – kategorie beginner  B     Celkově 5. místo

Petr Mokrý 8 let
2. sezóna v Přeboru ČR – kategorie poussin   Celkově 3. místo
Evropský pohár  Itálie, ČR, Německo – kategorie – poussin    Celkově 5. místo

Martin Vytlačil 10 let
3. sezóna v  Přeboru ČR – kategorie Benjamin   Celkově 10. místo

Kryštof Málek  10let  (mistr ČR z 2009 kategorii poussin)
3. sezóna v Přeboru ČR – kategorie Benjamin   Celkově 5. místo

Lukáš Topinka 15 let
1. sezóna v Přeboru ČR  – kategorie Minime    Celkově 7. místo

Vojtěch Křiva  15let  (mistr ČR 2010)
3. sezóna  v  Přeboru ČR – kategorie Minime   Celkově 1. místo
Evropský pohár Itálie, ČR, Německo – kategorie Minime    Celkově 1. místo
Mistrovství světa Španělsko, Itálie  – kategorie Minime   Celkově  5. místo

Marie Křivová  13 let  (mistryně ČR 2010)
3. sezóna  v  Přeboru ČR – kategorie Femine (ženy)   Celkově 1. místo
Evropský pohár Itálie, ČR, Německo – kategorie Femine (ženy)   Celkově 1. místo
Mistovství světa  Španělsko , Itálie  – kategorie Femine (ženy)   Celkově 3. místo

Plán činosti na rok 2011

Leden – společná dovolená v Krkonoších
Únor – Zimní biatlon
Květen – MČR v biketrialu
Srpen – tréninkový camp
Léto – společná dovolená (voda nebo Krkonoše)
Říjen – zakončení sezóny

Dále se zúčastníme 7závodů MČR. Pak EP, ME, MS. Tyto mezinárodní akce jsou samozřejmě podmíněny nominací a finančními možnostmi klubu.

Děkujem vám všem kteří nám pomáháte.

Velmi úspěšná pro nás byla sezóna 2009. Opět přibyli noví jezdci: Adam a Marek Pochtiolovi, Radek Vašíček a Petr Mokrý. Náš klub reprezentovalo devět jezdců.

Celkové umístění soutěže pro začátečníky HI-TEC-CUP
Kategorii Beginner B:
Lukáš Topinka – 1. místo
Kategorie Beginner C:
Adam Pochtiol – 3. místo (po sezóně přestoupil do jiného klubu)
Radek Vašíček – 9. místo (odjel kvůli zranění pouze dva závody).

Celkové umístění Přeboru ČR:
Kategorie Poussin:
Kryštof Málek zvítězil a stal se přeborníkem ČR
Martin Vytlačil – 2. místo
Petr Mokrý – 4. místo
Marek Pochtiol – 5. místo (po sezóně přestoupil do jiného klubu).
Kategorie Femine:
Maruška Křivová  – 2. místo
Kategorie Benjamin:
Josef Talafa – 8. místo
Kategorie Minime:
Vojtěch Křiva – 2. místo

Mimo jiné se Kryštof Málek a Maruška Křivová svými výkony nominovali do reprezentace ČR. Kryštof  Málek se zúčastni Mistroství Evropy ve Španělsku, kde skončil na krásném 3. místě a Mistroství světa v Číně, kde obsadil 5. místo.
Čtyři z našich jezdců  se zúčastnili třídílného seriálu Evropského poháru, který se jel  ČR, Itálii a Anglii. V tomto Evropském poháru jsme získali zásluhou Vojtěcha a Marušky Křivových dvě první místa. Kryštof  Málek získal 2. místo a Marek Pochtiol  5. místo.

Na sezónu 2008 přibylo do klubu několik nových jezdců. Byly to Josef Talafa, Martin Vytlačil, Kryštof Málek a Michal Sláma. Dohromady nás jezdlilo osm.

Celkové umístění soutěže pro začátečníky HI-TEC-CUP
Kategorie Hobby:
Ondřej Konopásek – 7. místo (po této sezóně Ondra skončil s biketrialem – velká škoda – velký talent )
Kategorie beginner B:
Lukáš Topinka – 6. místo
Kategorie beginner C:
Josef Talafa – 2. místo
Michal Sláma – 3. místo (po této sezóně Michal skončil s biketrialem)

Celkové umístění Přeboru ČR:
Kategorie Femine – Maruška Křivová – 3.místo
Kategorie Minime   – Vojtěch Křiva – 9. místo
Kategorie Poussin – Kryštof Málek – 3. místo
– Martin Vytlačil – 4. místo

Na sezónu 2007 jsme přes zimu již trénovali na balkónu hamerské tělocvičny. V průběhu sezónu z klubu odstoupili Aleš Sobotka a Tomáš Pinkava a naopak přišel Lukáš Topinka. V této sezóně se již někteří jezdci probojovali do nejvyšší soutěže Přeboru České republiky.

Celkové umístění soutěže pro začátečníky HI-TEC-CUP
Kategorie Beginner A:
Ondřej Konopásek – 13. místo
Aleš Sobotka – 17. místo
Tomáš Pinkava – 19. místo
Kategorie beginner B:
Vojtěch Křiva – 2. místo
Lukáš Topinka – 13. místo
Kategorie beginner C:
Maruška Křivová – 2. místo

Na sezónu 2006 už jsme se připravovali i v zimě. K naší pětici jezdců  přibyla  Maruška Křivová.  Zaznamenali jsme už i docela dobré výsledky – Aleš byl dokonce i na bedně.

Celkové umístění soutěže pro začátečníky HI-TEC-CUP
Kategorie beginner A:
Ondřej Konopásek – 6. místo
Kategorie beginner B:
Aleš Sobotka  – 4. místo
Tomáš Pinkava – 10. místo
Vojtěch Křiva – 11. místo
Ondřej Rosecký 22. místo (tato sezóna byla Ondrova poslední – pověsil kolo na hřebík).
Kategorie beginner C:
Maruška Křivová – 7. místo

Biketrial jsme začali v našem AMK provozovat od prosince roku 2004. Přišlo se zapsat 15 zájemců o tento sport. Z toho vykrystalizovalo pro rok 2005 pět závodníků. Ti se zúčastnili asi  třech posledních závodů sezóny. Byli to Aleš Sobotka, Tomáš Pinkava, Ondřej Konopásek, Ondřej Rosecký a Vojtěch Křiva. Tyto závody jsme absolvovali jako úplní amatéři, abychom se s biketrialem seznámili – byl to boj !!!!