KLUB

Vojtěch Křiva

2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

KATEGORIE UCI: ELITE
KOLO: CLEAN X1

Letošní rok pro mě byl kombinací ježdění na kole a motorce. Proto jsem se z časových důvodů rozhodl účastnit pouze závodů pořádaných pod federací UCI. Nemohl jsem jich absolvovat takové množství, jako v minulých sezónách, ale i tak jsem vyrazil na závody českého pohárů, závod mistroství ČR, závod C1 ve Vídni i na závod světového poháru v rakouském Vocklabrucku. Závodil jsem s čistou hlavu a nebyl jsem svázaný výsledkovou vidinou, a proto jsem si sezónu užil a myslím, že i když jsem neměl tolik natrénováno a mnohdy jsem na závody nebyl připraven tak, jak jsem byl zvyklý, tak jsem ostudu nedělal a podařilo se mi i několik pěkných úspěchů. Pro příští rok jsem se rozhodl upřednostnit motorku a dát jí plné úsilí. Proto na kole budu trénovat a na závody vyjedu jen na vybrané, které se nebudou křížit s motorkovým kalendářem.
Děkuju za podporu Všem, kdo mi fandí a podporuje mě, vážím si toho!

Fotogalerie 2017

KATEGORIE UCI: ELITE13939507_990373421082915_6551514311684296350_n
KATEGORIE BIU: ELITE

Na tuto sezónu jsem se poctivě připravoval v zimě a myslím si, že jsem se zase o kousek výkonnostně posunul. Mým letošním cílem, který jsem si na začátku vytyčil, bylo aspoň na jednom Světovém poháru postoupit ze čtvrtfinále do semifinále mezi 25 nejlepších. Podařilo se mi to splnit v rakouském Vocklabrucku a považuju to za největší úspěch v této sezóně.  Dostal jsem se také do reprezentace na MS i ME pod federací UCI. Na ME, které se jelo ve Francii, jsem skončil na 17. místě a na MS v Itálii jsem se umístil na 29. místě.  Děkuju všem, kteří mi pomáhali a fandí mi. Příští rok pro mě bude kombinací kola a motorky. Do obou se budu snažit dát nejlepší ze sebe a snad se nějaký úspěch, kterým bych Vás potěšil, podaří. 

Fotogalerie 2016

KATEGORIE UCI: ELITE
KATEGORIE BIU: ELITE

CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ UCI:
MČR – 3. místo
ME – 20. místo
MS – 26. místo

CELKOVÉ UMÍSTĚNÍ BIU:
MČR – 3. místo

Do sezóny jsem vstoupil se zvědavostí, jak se projeví moje snaha ze zimní přípravy. Snažil jsem se objet co nejvíce závodů, jak pod federací UCI, tak i BIU. Z mezinárodních závodů jsem upřednostnil závody pod federací UCI kvůli větší konkurenci a pořadatelské úrovni. Navíc se nedalo objet UCI a celý seriál MS BIU z důvodu blízkých termínu závodů. V průběhu sezóny mě potkaly závody povedené, ale i takové, na které bych radši zapomněl. Naštěstí těch povedených byla většina a z těch pokažených si, doufám, dokážu vzít ponaučení pro příště. Letos jsem zjistil, že mám na to bojovat v Česku o nejvyšší příčky, ale abych se prosadil na mezinárodní scéně pod federací UCI, budu muset urazit ještě dlouhou cestu obsahující spoustu tréninku a zkušeností získaných kvantitou odjetých závodu. Teď se rozbíhá čas pro zimní přípravu a tak se budu snažit pořádně trénovat, abych byl na novou sezónu zase o kousek dál ve své výkonnosti.

Na závěr bych určitě chtěl poděkovat za podporu rodičům, zejména tátovi, který se mnou objel drtivou většinu závodů a zajištoval pro mě všechno potřebné, abych mohl někam vůbec vyrazit závodit. V neposlední řádě děkuji také všem, kdo mi fandí a pomáhají mi, i celému hamerskému týmu za podporu a přátelský kolektiv který máme.

Fotogalerie 2015

KATEGORIE UCI: ELITE
KATEGORIE BIU: ELITE

Letošní sezónu jsem měl spíše jako testovací pro tu příští. Dostal jsem od klubu nové kolo značky Kabra, za které děkuju a doufám, že mi vydrží a pomůže mi se posunout zase o kousek dál. Zkusil jsem zahraniční závody pod federací UCI, kde jsem zjistil, že pro příští sezónu budu muset na sobě pracovat jak po fyzické stránce, tak i psychické. Mistroství světa pod federací BIU jsem letos neabsolvoval, protože jsem si chtěl odpočnout od každoročního dlouhého cestování do Španělska. Příští rok bych rád, jestli budu zdravý a budou finanční možnosti, objet co nejvíce závodů pod federací BIU i UCI.

Fotogalerie 2014   Zimní příprava na sezónu 2014

 

KATEGORIE UCI: JUNIOR
KATEGORIE BIU: ELITE

Na novu sezónu jsem se těšil, protože to byla moje poslední v kategorii junior. Těsně před sezónou mě potkalo zranění, které smazalo část mého snažení přes zimu. Proto mně trvalo několik prvních závodů, než jsem se zase vrátil do formy. Letošní vrchol sezóny (MS) byl opět dvojdílný a jel se ve Španělsku a v Česku. Španělsko bylo opravdu náročné a nejen po fyzické stránce. Závod sem rozhodně nezajel tak, jak umím a bylo z toho 4. místo a předpokládaný boj pro závod v Česku. Doma byl závod o úplně něčem jiném. V závodě jsem si mnohem víc věřil a podal jsem mnohem lepší výkon. Doma jsem skončil druhý a celkově to vyneslo druhé místo. Oproti loňské sezóně jsem si o jedno místo polepšil, což je pro mě veliký úspěch a motivace do dalších sezón. Příští sezónu půjdu na světě mezi chlapy, což bude chtít ještě velké množství tréninku, abych se prosadil. Proto se zase snažím přes zimu makat a snad to půjde na mně vidět v další sezóně.. 🙂 

Fotogalerie 2013

KATEGORIE BIU: ELITE

Jak již loňská sezóna naznačila, měl jsem v tomto roce velkou šanci se poprat o dobré umístění. Tuto šanci jsem si nechtěl nechat ujít a tak jsem se snažil nepodcenit přípravu. V zimě jsem měl možnost trénovat na umělých překážkách v hale ve Žďáře nad Sázavou, díky tomu to v sezoně bylo znát a jsem moc vděčný, že v této hale můžu trénovat i letos.
Na tuto sezónu jsem se nechal postaršit do kategorie Elite, což pro mě byl veliký skok, ale i dobrá příprava na MS. V Elitě jsem celkově zkončil na 5. místě.
ME se letos jelo v Německu na opravdu zabláceném terénu. Závod jsem měl více než dobře rozjetý, ale v závěru jsem ho neustál. Bylo z toho 3. místo, což mě trochu mrzelo, protože jsem měl na to, abych ho vyhrál, ale i tak jsem byl rád, že z toho ta bedna byla.
MS se jelo na tři závody (Francie, Španělsko a Itálie). Ani jeden závod nebyl lehký. Byl to vždy velký boj, jak nervů, tak hlavně i fyzických sil. Z tohoto seriálu MS jsem vyšel na 3. místě, takže obrovská spokojenost, protože to je zatím můj nejlepší výsledek a konečně se projevilo úsilí, které jsem do toho vložil. Příští sezónu jedu poslední rok v kategorii junior a můžu se opět prát o ty vysněný příčky.
Momentálně trénuju co to jde, tak doufám, že se to opět projeví v sezóně.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem, těm, kteří mě podporují a pomáhají mi, protože kdybych neměl tak dobré zázemí, nikdy bych nic nedokázal. Jsem moc rád za ten parádní kolektiv kolem mě.

Fotogalerie 2012

KATEGORIE BIU: JUNIOR

S novou sezónou mě čekala nová výzva a to postup to kategoriie Junior (do osmnácti let). Tuto sezónu jsem jel na kole stejném jako minulou sezónu. V České republice mi odpadnul kvůli zranění největší soupeř a tak jsem nenašel přemožitele a udělal jsem titul mistra republiky. V zahraničí jsem zajel páté místo na ME ve Švédsku a třinácté místo v dvojdílném seriálu MS, které se jelo v České republice a ve Španělsku. Tato sezóna pro mě byla velikou motivací. Zjistil jsem, že v následující sezóně se můžu poprat o slušné umístění.
Tak se snažím proto něco dělat.

Fotogalerie 2011

KATEGORIE BIU: MINIME

Na novou sezónu jsem dostal nové kolo MONTY 221 KAMEL, za které jsem moc vděčný. Přes zimu jsem se připravoval v Hamerské tělocvičně. Nejvíce mě potrápil trenažér na rovnováhu, který mi  vyrobil můj taťka.
Tento rok jsem jel kategorii Minime (do 15 let). Povedlo se mi společně s mojí sestrou nominovat na MS, které se jelo ve Španělsku a v Itálii. Na MS jsem skončil na celkovém pátém místě, což pro mě byl veliký úspěch, protože jsem na MS byl poprvé, i když jsem udělal spoustu hloupých chyb. Dále jsem vyhrál Evropský pohár a stal se přeborníkem ČR. Tuto sezónu hodnotím celkem kladně.
Teď trénuju na sezónu 2011, ve které pojedu kategorii Junior (do 18 let).

Fotogalerie 2010

KATEGORIE BIU: MINIME

Závodně jezdím už asi pátý rok. Za těch pár let jsem zaznamenal už pár úspěchů, ale i neúspěchů. Mezi mé největší úspěchy patří asi první místo v třídílném seriálu Evropského poháru, který se jel v Česku, Itálii a v Anglii. Mé ambice na  sezónu 2010 jsou: skončit celkově na bedně ve své kategorii, zajet do první desítky MS a  hlavně se nezranit. Do začátku jsem dostal moje první kolo Jiskru tc-50 po stréécovi. O dva roky později jsme poskládali do maďarského rámu Megallan  pár českých dílů a už se jezdilo. A taky jsem si na něm vyjel postup do přeboru Čr. Na rok 2008 jsem dostal kolo od ÚAMK po Pavlu Procházkovi Koxx xtp short . Na tom už se  fakt dobře jezdilo. Sice mi po roce praskl rám, ale s taťkou jsme ho svařili a trošku vyztužili. Pro letošní rok má kolo, o kterém se mi ani nesnilo a to Monty Kamel xxv. Je zapůjčené také od ÚAMK.

Fotogalerie 2009

Marie Křivová

2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

KATEGORIE UCI: WOMAN ELITE
KATEGORIE BIU: HOBBY MODRÁ

Celková umístění 

11. místo na MS UCI dospělých Chengdu, Čína
12. místo MČR UCI  women

Rok 2017 jsem nebyla na mnoha závodech. Vše se odvíjelo z toho, že jsem letos maturovala a dělala přijímačky na vysokou. Za svůj největší úspěch tedy považuji účast na MS v Chengdu v Číně, kde jsem nakonec skončila na, ne tak zářném, jedenáctém místě. Příští rok se budu převážně věnovat škole a jezdit budu jen okrajově.

Fotogalerie 2017

KATEGORIE UCI: WOMAN ELITE
KATEGORIE BIU: HOBBY MODRÁ

Celkové umístění BIU

PČR 1. místo Hobby modrá

Celková umístění UCI

MČR: 1. místo
ME: 4. místo
MS: 10. místo

Sezóna 2016 byla pro mě dost obtížná. Na mistrovství světa se mi bohužel nezadařilo, jak tomu bylo minulý rok, zato na ME ve francouzském Le Puy en Velay se mi jelo hezky. Dostala jsem se do finále. Závod se jel na náměstí a sešlo se zde hodně lidí, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Nakonec jsem dojela na 4. místě a to považuji za svůj největší úspěch v sezóně 2016.

Příští rok 2017 mě čekají nejen závody ale taky maturita tak mi držte palce, ať to vše zvládnu. 😀

Fotogalerie 2016

 

KATEGORIE UCI: WOMAN ELITE
KATEGORIE BIU: HOBBY MODRÁ

Sezonu jsem sice nezačala moc dobře, neboť jsem si zlomila nohu, ale po zahojení jsem to mohla rozjet. Společně s bráškou jsme jezdili po závodech jak pod federací UCI, tak i pod federací BIU. Tento rok jsem si pořádně užila. Závody v zahraničí pod federací UCI byly náročné a konkurence velká což hodně pracovalo s mojí psychikou a nervozita bylapořádná. Přesto to byl to vydařený rok – 6. místo na ME v Alpagu a 4. místo na MS v Andoře mě velice potěšilo. Do příštího roku bych ráda ještě zapracovala na výskocích a rovnováze.

Také bych chtěla poděkovat všem, co mě podporují. Rodině i klubu AMK Hamry. A nejvíce ze všeho bych chtěla poděkovat bráškovi, že mi dělal doprovod i psychickou podporu na MS a popřát mu ať mu to dobře skáče :).

Fotogalerie 2015

 

KATEGORIE UCI: WOMAN
KATEGORIE BIU: FEMINE

Letošní sezónu jsem si užila a jestli mohu hodnotit, tak se mi povedla. Největší můj úspěch bylo 9. místo na Mistrovství světa v Lillehammeru v Norsku. A právě tento úspěch beru jako zkušenost do příštích let. Teď mě čeká zimní příprava a doufám, že příští rok vyskočím o paletu víc a tím pádem se dostanu i o pár příček nahoru.

Fotogalerie 2014

KATEGORIE UCI: WOMAN
KATEGORIE BIU: HOBBY MODRÁ
DOSAŽENÉ ÚSPĚCHY:
Celkové 3. místo kategorie hobby pod českou motocyklovou federací (BIU)
1. místo – mistryně ČR v kategorie women pod českým svazem cyklistiky (UCI)
Také jsem se účastnila závodu ME v UCI ve švýcarském Bernu, kde jsem byla 8.

Sezónu 2013 jsem jezdila v kategorii Hobby, což je těžší kategorie oproti kategorii femine.  V této sezóně jsem se chtěla zlepšit a vida, nakonec z toho bylo třetí místo hned za Mildou Grycem a za Peterem Liškou a za mnou na 4. místě byl Michal Stoukal. Právě s nimi to v kategorii Hobby byla velká sranda, byli jsme taková ta fantastická čtyřka smiley, kde jeden druhému přeje úspěch.
I když jsem nestartovala na MS, tak si jsem přesto jistá, že jsem se o kousek zlepšila.
V další sezóně bych ale určitě ráda jela na MS a také bych se ráda účastnila nějakých světových pohárů v UCI.
Co pojedu příští rok zatím nevím, uvidím, co komise českého biketrialu vymyslí, ale rozhodně nechci jezdit obtížnost kategorie femine, která je teď.

Fotogalerie 2013

KATEGORIE BIU: FEMINE

Sezóna 2012 se mi docela podařila. Měla jsem spoustu úspěchů i neúspěchů. Za svůj největší úspěch považuji to, že jsem na MS v Itálii porazila jednu ze sester Abantových.
Letos pojedu kategorii HOBBY, kde očekávám zlepšení mých schopností i větší konkurenci a také těžší tratě. Naopak ale vím, že mi to přinese i nemalá omezení na startu jiných závodů, jako třeba Evropském poháru, ME, MS a dalších. Tato omezení mi však nebudou bránit v závodech u nás.
Na další sezónu se těším, takže AHOJ PŘÍŠTÍ ROK.

Fotogalerie 2012

KATEGORIE BIU: FEMINE
DOSAŽENÉ ÚSPĚCHY:
1.místo v přeboru České republiky v kategorii femine
2. místo na Mistrovství Evropy
4. místo na Mistrovství Světa

Rok 2011 se mi opravdu vydařil, mé kolo znovu skórovalo. Jak sem slíbila, zapracovala jsem na sobě a na mistrovství světa jsem nakonec skončila 4. za sestrami Abantovými a za slovenskou jezdkyní Kristýnou Sýkorovou. V novém roce mě čeká nemalá změna. Nejen, že budu mít novou soupeřku Bětku Pečínkovou, ale také na mě čeká nové kolo, které je opravu lehoučké a musím uznat, jezdí se na něm možná ještě lépe než na mém minulém, i když to mě dovedlo k dobrým výsledkům. Doufám že Bětě také tak poslouží. Těším se na další sezónu a doufám, že mé nové kolo mi pomůže vyhrávat závody jako to minulé.

Fotogalerie 2011

KATEGORIE BIU: FEMINE
DOSAŽENÉ ÚSPĚCHY:
1. místo v Evropském poháru  v kategorii femine
1. místo v Přeboru České republiky v kategorii femine
3. místo na Mistrovství světa v kategorii femine

Letošní rok 2010 se dařilo víc, než jsem čekala. Byla jsem mile překvapená, jak se mi na tom vyrobeném kole jezdí. Toto kolo mi pomohlo vyhrávat a také díky jemu jsem byla poprvé v životě na mistrovství světa.  Kulila jsem oči na to, co mám přejet, ale šla jsem do toho. Nakonec z toho bylo nečekané třetí místo a to byl největší letošní úspěch. Poprvé jsem také vyhrála domácí soutěž mezi ženami. Na příští rok se velmi těším a snažím se vylepšovat svoji jízdu.

Fotogalerie 2010

KATEGORIE BIU: FEMINE

Mé první závody jsem absolvovala v Blansku roku 2006 na kole co mi nechal taťka vyrobit. Za rok jsme sehnali starší kolo Monty 207. Na něm jsem začala jezdit kategorii Femine. Na letošní sezónu 2010 mě taťka postavil kolo na upraveném rámu Monty Kamel 221. Je lehoučké a dobře se na něm jezdí. Mým prozatím největším úspěchem je loňské celkové druhé místo v kategorii Femine a první místo v třídílném seriálu Evropského poháru, který se jel v Česku, Itálii a v Anglii. Ambice na tuto sezónu jsou: Co bude letos to se  uvidí – budu se snažit.

Fotogalerie 2009

Fotogalerie 2008

Fotogalerie 2007

Marek Šiller

*2001
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009

KOLO: CLEAN X1

V letošní sezóně jsem se nezúčastnil žádných závodů a trialu se věnoval jen tréninkově. 
Fajn byla i zkušenost s trénováním jiných začínajících jezdců, což jsem si mohl plně užít během kempu s D. Marksem, Š. Tauberem a M. Vavřincem.

 

KATEGORIE UCI: CADET/EXPERT
KOLO: CLEAN X1

Sezónu 2017 jsem rozjel už na nové šetadvacítce Clean. Kolo se nám sice nesedne velikostí do bytu, do sklepa ani do auta, zato mně sedne skvěle a zpět do dvacítky bych už nešel ani náhodou.
Letos jsem jel jen závody pod federací UCI, v Youth Games jako Cadet a v Českém poháru jako Expert. V Expertech jsem celkově dojel na 2 místě.
Nejlíp jsem si zajezdil asi na YG v Rudině a v Praze.

KATEGORIE UCI: CADET
KATEGORIE BIU: MINIME
KOLO: Monty Kamel 221

Tato sezóna nebyla nějak zvláštní, až na to že jsem rekordně lámal komponenty kola. Naštěstí to odnesla „jen“ vidlice a přední kolo a ne já. Nejvíce se mi líbil závod v Březové, kde jsem byl po druhém kole první. O tuto pozici jsem ale přišel a skončil pátý. Na konci sezóny jsem naznal, že by bylo lepší mít větší kolo, takže mi klub koupil nového Cleana X1 26″. Zpočátku jsem se bál, že si nezvyknu, ale s kolem jsem se sladil. Teď si už říkám, že bych se zpět na 20″ kolo nevrátil.

KATEGORIE UCI: MINIME
KATEGORIE BIU: MINIME
KOLO: Monty Kamel 221

V seriálu Youth Games jsem letos jezdil posledním rokem v kategorii minime a skončil na 4. místě. Přestože raději jezdím trial pod federací UCI, objel jsem i téměř všechny závody seriálu BIU, prvním rokem také jako minimák. Zatím se v těhle tratích spíš rozkoukávám. Ale byly i závody, které se mi zadařily. Hlavně díky radám ostatních, za které chci všem poděkovat. Obzvlášť Petrovi, který mě tak často dělal doprovod. A taky všem, co se mi věnují na trénincích. Dík!
Pokud tohle čtete někdo z McDonaldu, nechcete se stát mým sponzorem? Každé závody zakončuji vaším bigmekem!
Docela rád bych časem zkusil šestadvacítkové kolo.

Fotogalerie 2015

KATEGORIE UCI: MINIME
KATEGORIE BIU: Hobby B
KOLO: Monty Kamel 221
KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:
3. místo v PČR
3. místo Youth Games
2. místo MČR v cyklotrialu
Reprezentant ČR na WYG v Polsku

Na začátku roku jsem se rozhodl, že nepojedu kategorii Minime, kam bych věkem patřil, ale zůstanu ještě jeden rok v zelených tratích kategorie Hobby. Sezóna se mi vydařila i díky novému kolu od klubu. Celkově jsem skončil 2. Nejlíp mi vyšel závod v mé oblíbené Březové. Doprovod mi dělal Petr a Petr. Díky jejich radám a povzbuzování jsem zajel s minimem zbytečných chyb a dostal chuť na modré minimácké tratě.
Začal jsem jezdit i závody pod UCI. Díky přísnějším pravidlům jsem se naučil čistší styl jízdy. Míň pedálů, ližin… Radost mi udělala nominace do české reprezentace na World Youth Games v polském Zawiercie.
 

KATEGORIE BIU: BENJAMIN
KOLO: Monty Tti

8. místo v  PČR
9. místo EP

Tahle sezóna byla boj. Moc se mi nedařilo, měl jsem i několik pádů. Takže jsem rád, že jsem sezónu zakončil zdravý a znovu našel ztracenou odvahu. O to víc jsem se radoval z úspěchů bráchy, kterému jsem pomáhal s tréninkem.
Na biketrialu mám rád i to, co je kolem. Pomáhat rozhodčím. Povzbuzovat mladší jezdce. Seznamovat se s novými lidmi … třeba s Japonci 🙂

Fotogalerie 2013

 

KATEGORIE BIU: BENJAMIN
KOLO: Monty Tti

Konečné umístění – 6. místo v  PČR

Přechod z bílé do zelené byl náročný. Na začátku sezóny jsem většinou nezajel na závodech ani jednu sekci, ale během roku se to zlepšilo. Tak doufám, že se během zimního trénování zase trochu „vypracuju“ do další sezóny. Splnilo se mi taky velké přání, jet na závody do zahraničí. Byl jsem v Dánsku na Evropském poháru, celkově jsem se umístil 8.

Fotogalerie 2012

KATEGORIE BIU: BEGINNER C
KOLO: MONTY Tti

Konečné umístění – 3. místo v přeboru ČMF

Letošní rok jsem jel bílou v kategorii Beginner C. Byla to moje 2. sezóna. Zůčastnil jsem se všech závodů a většinou byl 2. nebo 3. Na podzim mi taťka s Mírou postavili nové kolo s mýma vysněnýma kotoučovkama. Na Sportlifu, kde jsem poprvé startoval jako Benjamin, jsem už jel na něm. Zelená byla ale nad mé síly a nedojel jsem ani jednu sekci. Proto teď v zimě trénuji ještě častěji než před tím, abych mohl jet do Dánska na Evropský pohár.

Fotogalerie 2011

Konečné umístění – 2. místo v přeboru ČMF

Kolo: Monty 221Ti

Pod dohledem trenérů jsem začal pravidelně trénovat. Díky radám starších jezdců z klubu (díky Vojto!) jsem stál většinou na bedně. A když to nevyšlo, mohl jsem se radovat z úspěchu kamarádů Bětky a Tondy, se kterými trénuji. Sezóna 2010 dopadla nad moje očekávání. Celkově jsem skončil na 2. místě v kategorii Beginner D.
Na sezónu 2011 trénuji každou volnou chvilku ve výměníku. Mým cílem je zlepšit se tak, abych mohl jednou jet na závody do zahraničí.

Fotogalerie 2009/2010

K biketrialu mě přivedl spolužák Kryštof. Když mi po půlročním přemlouvání rodiče koupili starší kolo Monty 221 Ti, pustil jsem se do toho.
Začátky byly krušné. Hned na 3. tréninku jsem si rozsekl koleno – 4 stehy! Na prvních závodech v Rudině jsem spadl hned po startu – za 5! Na druhých závodech jsem byl zase poslední. Ale nevzdal jsem to.

Fotogalerie 2009/2010

Štěpán Šiller

*2004
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010

KOLO: ROCKMAN GROVER

Letos jsem jezdil jen tréninkově, závodů jsem se v sezóně nezúčastnil.

 

 

KATEGORIE UCI: BENJAMIN
KOLO: ROCKMAN GROVER

Letos jsem jezdil jen závody pod federací UCI v benjaminské kategorii závodů Youth Games, často pod „taktovkou“ staršího bráchy, což bylo fajn. Nejlíp jsem si zajezdil asi na tratích v Českých Budějovicích, takže za mě asi nejlepší závod v sezóně.

Fotogalerie 2017

 

KATEGORIE UCI: BENJAMIN
KATEGORIE BIU: BENJAMIN
KOLO: ROCKMAN GROVER

Letošní rok jsem závodil jak v seriálu BIU, tak v UCI. V BIU jsem se zúčastnil snad všech závodů, ale v UCI jsem jel jen dvakrát. Nejvíc jsem si asi užil závod v Březové, protože mám rád, když se v závodech kombinují umělé i přírodní překážky a protože jsem překonal i sekci se strašlivě vypadajícím sjezdem, kterého jsem se dost bál. Příští rok ještě zůstanu v kategorii se zelenými (v UCI modrými) šipkami, protože si na kategorii Minime zatím netroufám a zkusím se aspoň trochu zlepšit.

Fotogalerie 2016

 

KATEGORIE UCI: BENJAMIN
KATEGORIE BIU: BENJAMIN
KOLO: BECAUSE SIMPLE

Letos jsme s bráchou jezdili v obou seriálech závodů – jak pod UCI, tak pod BIU. On jako minimák, já jako benjamin. A protože on jezdil ještě loni v mých tratích, mohl mi radit, co by jak řešil on. Doprovod mi ale většinou dělal taťka. V BIU jsem se umístil celkově na 5. místě, v Youth Games, kde jsem jel jen polovinu závodů, jsem skončil 6. Nejlíp jsem si asi zajezdil na závodech ve Žďáře. A taky jsem si skvěle užil letošní kemp, že jsem mohl být s ostatníma klukama se kterýma závodím.

Fotogalerie 2015

 

KATEGORIE UCI: POUSSIN
KATEGORIE BIU: BENJAMIN
KOLO: BECAUSE SIMPLE
KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:
6. místo v PČR
1. místo Youth Games
Mistr ČR v cyklotrialu
Reprezentant ČR na WYG v Polsku

Začali jsme úpravou kola. Vyrostl jsem, tak jsme dali po dohodě s šéftrenérem delší představec, širší řídítka a hlavně širší ráfek zadního kola. Letos mě totiž čekala nová kategorie Benjamin, kde je nutné naučit se skákat po zadním. A to jsem také celou zimu trénoval. Většina zelených tratí pro mě byla přesto obtížná. Objel jsem skoro všechny závody MČR, ale reprezentovat ČR na MS a ME jsem si letos ještě netroufl. Vedle závodů BIU jsem se zúčastnil také nového seriálu Youth Games. Jezdit podle pravidel UCI mi pomohlo zlepšit rovnováhu a samostatně řešit situace v sekcích (a taťka se musel učit mlčet :)). Tento seriál jsem vyhrál, vyjel jsem si titul Mistra republiky a reprezentoval jsem Českou republiku na Světových hrách mládeže v Polsku.

Fotogalerie 2014   Exhibice k 20. výročí ZŠ Palachova

KATEGORIE BIU: POUSSIN
KOLO: BECAUSE SIMPLE
KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:
3. místo v PČR
2. místo EP (2. v Záriečie SR, 2. v Novém Veselí ČR)
7. místo ME Valderrobres ESP
8. místo MS Igualada ESP, Blansko ČR

Na začátku roku jsem si dal cíl být v této sezóně mezi třemi nejlepšími a vyjet si nominaci do reprezentace. A to se mi povedlo. O prázdninách jsem jel na ME a MS do Španělska. Sezóna to byla dlouhá a náročná. Ale jsem moc rád, že jsem si zkusil, jaké to je nosit národní dres.
V roce 2014 pojedu ve vyšší kategorii Benjamin. Mým cílem je objet co nejvíce závodů v BIU i UCI.

Fotogalerie 2013

 

KATEGORIE BIU: POUSSIN
KOLO: MONTY 207, BECAUSE SIMPLE
KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ: 5. místo v PČR

Letos jem jel poprvé bílou. Někdy to bylo dost těžké, ale nějak jsme se s tím s taťkou vždycky poprali. Nakonec jsem byl celkově 5. Také jsem si zajel svoje první závody v zahraničí, v dánském Viborgu na EP, kde jsem se umístil na celkovém 6. místě. V druhé půlce sezóny jsem začal jezdit na novém klubovém kole.

Fotogalerie 2012

KATEGORIE BIU: BEGINNER D
KOLO: MONTY 207
KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ: 3. místo v PČMF

V roce 2011 jsem jel první sezónu v kategorii Beginner D. Objeli jsme všechny závody, skončil jsem celkově 3. a tak jsem mohl na Sportlifu startovat už jako Poussin. Poslední jsem sice nebyl, ale mám se ještě dost co učit :). Proto teď v zimě trénujeme v pronajaté hale několikrát týdně. Brácha Marek chce totiž jet do Dánska na Evropský pohár, tak to taky zkusím, letos už v Poussinech.

Fotogalerie 2011

Na tréninky a závody jsem začal chodit s bráchou Markem. V březnu 2010 jsem se rozhodl, že už se nebudu jen koukat, ale taky to zkusím. Začal jsem jezdit na kole Škoda bike. Teď se připravuji na svoji 1. sezónu na klubovém kole Monty 207. Pojedu kategorii Beginner D s kamarádem Rosťou.

Fotogalerie 2010

Dominik Kůžel

2017

Jmenuji se Dominik Kůžel, jsem žákem 5. třídy ZŠ zámek Žďár nad Sázavou. Věnuji se sportu bike/cyklotrial. V tomto sportu se snažíme zdolávat různé umělé a přírodní překážky za pomoci svého důvtipu a speciálního trialového kola.

V tomto koníčku jsem se zhlédl při akci otevřených dveří firmy Tokoz, kde kluci a děvčata z AMK Hamry předváděli své umění a kde mi také bylo umožněno si něco málo z tohoto umění vyzkoušet. Bylo to super!  😀 

Po dlouhém rozmýšlení a rodinné poradě jsme vyrazili do Hamrů, kde má AMK cvičiště. Chtěli jsme se pozeptat na bližší informace ohledně tohoto sportu.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem byl vlídně přivítán předsedou klubu panem Křivou. Po krátkém pohovoru mě vzal k boudě technického zázemí, v níž bylo uloženo jedno z trialových kol. „Tak co, Dominiku, zkusíš to?“ Mé překvapení se ještě znásobilo, protože na tuto chvíli jsem nebyl připraven, neměl jsem s sebou ani tu nejzákladnější výbavu jako je přilba, nebo chrániče nohou. To vše mi ale bylo zapůjčeno. Po chvíli jsem stál s kolem na trialovém cvičišti. Byly mi vytyčeny zdánlivě velmi jednoduché překážky, o kterých jsem si myslel, že je hravě zvládnu. Ale skutečnost byla úplně jiná. Byť jsem doma na svém kole – můžu říct – už zkušený jezdec, tohle bylo nad mé schopnosti. To kolo se chovalo úplně jinak  a zdánlivě jednoduché překážky se proměnily ve velice obtížnou záležitost a sen o tom, že se rychle vyrovnám velmi zkušeným jezdcům, byl náhle pryč. Vedoucí trialparku mi s úsměvem sdělil, že to, co vidím u jezdců kolem sebe, jsou výsledky mnohaleté tvrdé práce a dřiny. Přesto mě to neodradilo a zůstal jsem z tohoto sportu nadšený.

Po pár týdnech tréninku mi rodiče odsouhlasili koupi nového kola. Našli jsme ho v inzerátech a jednoho krásného dne jeli pro něj. Shodou okolností se v blízkosti konaly trialové závody. Na těchto závodech ve Veselí nad Moravou vystupovali i hamerští mistři. Tam mi byl umožněn můj první závod. Jelikož jsem začátečník, nedosáhl jsem žádného valného úspěchu, ale s tím jsem počítal.

To nevadí! Však já se tréninkem a časem zlepším.

A jak jsem řekl, tak se snažím i doposud. Podpora trenérů, rodičů a nových skvělých kamarádů mě žene kupředu. Tak uvidíme, jak to bude dál…