MS v trialu

Val di Sole, Itálie – Harmonogram, propozice a startovní listiny na stránkách UCI. Fotky a videa na facebooku UCI.

[fac_icon icon=“camera“ color=“#5e5e5e“ color_hover=“#dd9933″ font_size=“25″] Fotogalerie

Náš klub na Mistrovství světa v Itálii reprezentuje Martin Štěpánek v kategorii Junior 20″, Maruška Křivová v kategorii Woman a Vojta Křiva v kategorii Men Elite 20″.

Zdroj fotografií: facebook UCI, facebook Roman Chvojka, TrialInside

Soutěž národů, V. K. Čiháček:
Národy byly pěkné. Junioři jeli na jistotu, já na začátku taky, ale pak jsem chtěl přidat víc bodů a nedal jsem kvůli podklouznutí celkem lehký výskok v závěru. Marie zajela co mohla a Vašek to už mohl jen zkusit na max, ale vynechal jeden výskok, když zvolil náročnější stopu. Bohužel jsme šli taktiku na jistotu, která letos nezabrala. Ostatní to jeli na max a vyplatilo se. Na první tři národy bohužel nikdo z nás neměl.

Semifinále, Mája Křivová:
Pro holky byly sekce dobře postavené, nechyběly technické ani skokové prvky. Na kladinkách jsem byla ve svém živlu, ale někdy chyběly skoky a musela jsem šlapat. Pět sekcí na tři kola bylo pro mě náročné a už na konci druhého kola jsem cítila, že mi tuhnou ruce a že v dopadech jsem tvrdá. Dá se říct, že jsem projela všechny sekce, bohužel pro mě ne v každém kole. Nakonec je z toho 10. místo, ale jak se říká, ne každý den je posvícení. Ráda bych taky poděkovala Romanovi Chvojkovi, že se mnou šel jako doprovod a chci také poděkovat všem, co nás na dálku podporovali. Díky Mája 😀

Semifinále, Martin Štěpánek:
Juniorské sekce byly postaveny celkem těžce, alespoň pro mě, protože podle výsledků finalistů to byl celkem průměrný závod. Pátá sekce byla ovšem úplně nad moje schopnosti, takže jsem měl šanci jen na ostatních čtyř. Co se týče mojí jízdy, tak nejvíce mi sedlo druhé kolo, kde jsem zajel tři sekce, jednu za 0 a dvě za 3 body. Třetí kolo už tak super bohužel nebylo, nějak se holt nezadařilo a zajel jsem pouze jednu sekci. Celkově jsem teda se závodem skoro spokojen, mrzí mě třetí kolo, které mě asi posunulo o dvě místa.

Semifinále, Vojta Křiva:
Po projití eliťáckých  sekcí mi bylo jasný, že to pro mě bude těžký boj. Snažil jsem se dávat do sekcí všechno, bohužel mi do hodně výskoků něco chybělo a na ostatní jsem se musel dost urovnávat, protože to byly moje maxima a pak mi chybělo pár sekund na dojetí sekce. Jsem rád, že jsem dokázal aspoň dvě sekce projet a dát pár hezkých výskoků. Vím, že top dvacítka mi zase o dost utekla, ale beru to opět jako motivaci v mém snažení se jim přiblížit.

Konečná v semifinále – doplněné vydání

Redakce ÚAMK | Cyklotrial

V semifinále mistrovství světa skončili ve středu 31. srpna podle očekávání všichni čeští cyklotrialisté z klubů ÚAMK. Konečné desáté místo ve Val di Sole obsadila v kategorii Elite žen Marie Křivová, jako patnáctí se umístili junior Martin Štěpánek i Václav Kolář v Men Elite 20. Na 23. příčce skončil junior Lukáš Janka a na 27. dvacítkový eliťák Vojtěch Křiva.

Výsledky jednoduše srovnatelné nejsou, protože žen startovalo šestnáct, juniorů 23 a Elite mužů 32. Potěšitelné je, že i když sportovcům umístění radost neudělala, rozhodně se před nimi neschovávají. Loňská finalistka Křivová krásné čtvrté místo teď v Itálii neobhájila. Celý příspěvek na uamk.cz

Val di Sole: Mladí muži na létajících strojích

Tečku za mistrovstvím světa udělali jezdci na horských kolech. Jména obou vítězů, Nicolase Valléeho v juniorech a Jacka Carthyho v elitě, nejsou tak velkým překvapením jako to, s jakým bodovým rozdílem oba vítězové své soupeře porazili. Celý příspěvek na biketrial-olomouc.cz

Val di Sole: Když o titulu rozhodne volnoběžka

Ačkoliv poslední dvě finálové jízdy se jedou ve Val di Sole až v sobotu, tři z pěti jmen nových nositelů duhových trikotů mistrů světa jsou již známá: stali se jimi Nina Reichenbach (women elite), Eloi Palau (junior 20″) a Abel Mustieles (elite 20″). Souboje o titul byly velmi těsné a chybovat nesměl ani jezdec, ani jeho stroj. Celý příspěvek na biketrial-olomouc.cz→

Val di Sole: Tak trochu smolný den

Trialové mistrovství světa UCI má za sebou semifinále dvacetipalcových kol a ženské elity, pro Českou republiku ale bohužel dnešní den mnoho radosti nepřinesl. Finále se letos bude muset obejít bez účasti našich závodníků. Celý příspěvek na biketrial-olomouc.cz

Mistrovství světa Val di Sole 2016

Autor článku: Vlastislav Kabeláč Čiháček
Mistrovství světa opět ukázalo, že je nejnáročnějším závodem sezóny a to po všech stránkách. V letošním roce se rozrostla Česká výprava o dalších pár nováčků, kteří vyrazili tak říkajíc na zkušenou a poprvé v historii Českého Trialu se nám podařilo zaplnit všechny kategorie. Celý příspěvek na cyklotrial.cz→

[fac_icon icon=“trophy“ color=“#000000″ color_hover=“#dd9933″ font_size=“25″] Výsledky