Enduro – první závod sezóny

[fac_icon icon=“trophy“ color=“#5e5e5e“ color_hover=“#dd9933″ font_size=“25″]Výsledky

První letošní závod pod federací AČR bylo dvoudenní CrossCountry v Sedlčanské kotlině, která se nachází asi 30 kilometrů od Příbrami. Příznivci enduro sportu se mohli hlásit do kategorií Mistroství ČR, Přeboru ČR, ale i do kategorií hobby ať už na motorce anebo čtyřkolce.

Z našeho klubu se za nepříznivého počasí, které panovalo naštěstí jenom před závodem, zúčastnili sobotního podniku Oldřich Sedlák jedoucí kategorii E1 a Vojtěch Křiva jedoucí kategorii E3 (oba Přebor ČR). Na jezdce čekal závodní okruh, ve kterém byly kombinované jak motokrosové a endurové tak i lehčí extrém endurové prvky. Jelo se na 90 minut, což byla slušná zátěž na začátek sezóny. Naši jezdci zvolili taktiku jet bez přestávky na  tankování. To se jim také podařilo splnit, ale s podmínkou, že museli upravovat svoje tempo vzhledem ke své unavenosti. Na začátku sezony ještě prostě nejde jet celou dobu úplně naplno. Olda skončil na čtvrtém místě, když mu o pouhých 8 sekund utekla bedna a Vojta na pátém místě.

Závod byl pro nás jako perfektní trénink a ukazatel jakým směrem je potřeba se ubírat v našich přípravách.