Vojtěch Křiva

ROK NAROZENÍ
1995
KATEGORIE
E
MOTOCYKL
KTM...

Vojtěch Křiva

enduro
*1995

Profil

2018
2017

Úkolem pro sezónu 2018 pro mne bylo objíždět co nejvíce závodů a na nich pochytávat zkušenosti. Rozhodl jsem se absolvovat v přeborové kategorii seriál endurospritů a endura pořádaných pod Autoklubem ČR. Závody endurosprintů se mi povedly objet všechny a v konečném pořadí jsem se umístil na 2. místě v kat E3. Zhruba uprostřed sezóny jsem měl technický problém s motorkou a tak jsem se nemohl zúčastnit dvou závodů endura a odjel jsem pouze první a poslední enduro, přičemž to poslední jsem už jel na nové motorce KTM 250 exc-f. Na podzim jsme také společně s Oldou Sedlákem a Jirkou Pařízkem týmově vybojovali krásné druhé místo na endurosprintů pod federací CAMS v Šiklově Mlýně.
Nyní se připravuji na novou sezónu. Letos budu opět objíždět závody pořádané pod AČR, avšak díky loňskému roku již v kategorii MMČR v objemové třídě E1. První velký závod se koná v Jiníně 13.-14. 4.
Velké díky paří všem kdo mi fandí a pomáháte mi.

První motorku jsem dostal od táty pod stromeček, když mi bylo pět let a na první pohled jsem se zamiloval. S tátou jsme trénovali a objížděli motokrosové závody. Táta mě odmalička dobře vedl, takže se povedly i nějaké dobré úspěchy. Ve dvanácti jsem se začal plně věnovat trialu na kole a motorku jsem odložil. Věřím, že to bylo dobré rozhodnutí a cením si toho, že jsem mohl ve zdraví dospět a přitom aktivně sportovat a zdokonalovat své schopnosti. Teď po deseti letech se mi naskytla příležitost se k motorkám vrátit, takže jsem neváhal a skočil po hlavě do Endura. Je to pro mě velká výzva, a tak se snažím, co je v mých silách, abych to moje ježdění někam posunul. Jsem rád, že v mém okolí je hodně lidí co mi fandí a podporují mě, protože bez nich bych se k tak krásnému sportu těžko vracel.