Olda Sedlák ml.

Olda Sedlák ml.

enduro

PROFIL

2020
2018

Tento rok měl být ve znamení častejšího trénování a věřil jsem že se posunu vpřed zásadním způsobem. Opak byl pravdou, můj oblíbený sport mi ukázal stinnou stránku, která je však součástí, a tou je zranění.

Příprava začala už v zimě v pískovnách a koncem února se přesunula do Itálie. To byl jak skvělý trénink tak dovolená po psychické stránce. Soustředění vedl Radek Toman – zkušený endurák a současná motokrosová špička ve veteránské kategorii. Vrátil jsem se do Česka nabytý pozitivní energií a novými zkušenostmi.

Nešťastná událost se však stala v březnu na motokrosovém tréninku ve Velké Losenici kde jsem si poranil levé koleno. Doktoři mi zjistili utržený přední zkřížený vaz a rozdrcený meniskus. Plánovaný trénink se tak rychle změnil v přípravu na operaci a následnou rehabilitaci. Teď když už jse Vše za námi, jsem na 80% zdravý a pomalu se snažím dostat do původní formy.

Pro příští rok (tedy 2021) mám v plánu obětovat tomuto sportu maximum volného času a pokusit se o dvojnásobné zlepšení jako náhradu za letošní rok. Chystáme se na závody FIM Mistrovství evropy v enduru a Mistrovství České republiky v enduru a enduro-sprintu pod záštitou Autoklubu ČR.

Držte mi palce.

Oldřich Sedlák ml.

Na motorce jsem seděl už jako malý prcek, kdy jsem z toho byl tak trochu vyjukanej, ale i přesto mě to ohromně bavilo. Bohužel z mnoha důvodů jsem musel tento sport přerušit a navázal jsem, až v 15 letech, kdy jsem se učil řadit, zatáčet a další úplně základní dovednosti na motorce. Jsem do tohoto sportu velmi zapálený a tak se snažím denně trénovat, ať je to jízda na motorce, fyzická nebo technická příprava. Razím heslo, talent neexistuje, celé je to o posedlosti člověka a tvrdém tréningu. Na závody se rozhodně nejezdím jen zúčastnit. Jdu tvrdě po úspěchu. Každý úspěch je pro mě znamením, že jsem se zlepšil, a proto tu jsem a nikdy nebudu mít dost.


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /www/doc/www.amkhamry.cz/www/wp-content/plugins/advanced-floating-content/public/class-advanced-floating-content-public.php on line 479