Hamerský amatérský biatlon a soutěž o nejhezčí sochu ze sněhu

20. 1. 2019 od 12.00 hodin v TrialParku AMK Hamry nad Sázavou

AMK Hamry nad Sázavou uspořádal pro veřejnost další velmi zdařilý ročník již tradičního Biatlonu.

Je potěšující, že spolupráce s panem Jiřím Šrámkem (střelecký klub), nestorem těchto amatérských závodů panem Jardou Špinarem a skvělým moderátorem a časoměřičem Karlem Dvořákem ml. stále pokračuje.
Letos nám po ročním sněhovém půstu počasí opět přálo a tak se startovní listina rychle zaplnila. Byly připraveny čtyři okruhy, z nichž nejdelší měl asi 3,5 km. Střílelo se vleže a vestoje. Největší zájem byl o kategorii mužů, kde sváděli krásné běžecké i střelecké souboje naši domácí reprezentanti v enduru Oldřich Sedlák ml. a Vojta Křiva. Sekundovali jim velmi dobře motokrosaři Stanislav Horský z Polné, Martin Kubík z Daňkovic a tradičně i domácí Radek Škarvada, který snad nechyběl ani na jednom námi uspořádaném biatlonu. Je vidět, že všichni se na nadcházející sezonu zodpovědně připravují a běžky je baví. Až den poté jsme zjistili, že nám bylo ctí přivítat ve startovním poli vzácného hosta. Martinu Štursovou, bývalou novoměstskou reprezentantku ČR v běhu na lyžích. Její lyžařský styl ji začal prozrazovat již v prvním kole, když celému startovnímu poli ujížděla a čelo mužské kategorie se po závodě shodlo, že se jim ulevilo, když odbočila na kratší okruh pro ženy.
V dětských kategoriích byla také účast pěkná, nicméně většina mládeže byla přespolní a to je trochu ostuda těch, pro které se biatlon hlavně připravuje. No doufejme, že příště se to zlepší. Vítězové kategorií pro letošek jsou: Šárka Špačková, Magdalena Dvořáková, Vojtěch Mašek, Nela Horská, Martina Štursová, Vojtěch Křiva a Jaroslav Špinar sn. Vítěz každé ze sedmi kategorií si domů odvezl krásný tématický dort, diplom a samozřejmě všichni zúčastnění i medaili.
Probíhala také slíbená soutěž o sněhovou sochu a zde si sněhu užila nejvíce paní Martina Tupá s dětmi, kteří přijeli až z Prahy. Postavili si během závodu pěkné sněhové iglů a i oni byly odměněni krásným dortem.  Děkujeme všem, co pomáhali, hlavně firmě Maso Žďársko za občerstvení a firmě Terrapro za mechanizaci, díky které jsme se letos dostali do trialparku a vyhrabali si luxusní střelnici.
Ještě jednou také díky všem i jezdcům za účast.
S lyžařským pozdravem Skol se těšíme za rok.
.
M. K.

Automotoklub Hamry nad Sázavou zve všechny fandy a milovníky zimních radovánek od dětí po dospělé do místního trialparku na další ročník hamerského biatlonu (vzduchovky vám budou zapůjčeny).

Díky příznivým sněhovým podmínkám jsme vyhlásili i soutěž o nejhezčí sněhovou sochu. Tu si můžete postavit do soboty doma a zavolat nám na telefon 603 780 547. Porota si ji přijde prohlédnout a zdokumentovat. Nebo ji můžete od soboty postavit přímo v trialparku.
Soutěžit se bude samozřejmě o pěkné ceny jak v biatlonu, tak v sněhovém sochařství. Pro účastníky soutěže je připraveno také malé občerstvení.

Propozice:

  Od 12.00   Přihlašování do soutěží
13.00   Start jednotlivých kategorií biatlonu od dětí po dospělé
  Vyhlášení všech výsledku 15 minut po dojetí posledního závodníka.

 

 

Na všechny se těší pořadatelé z místního Automotoklubu.

Related Posts

Nadcházející události

Nejsou žádné nadcházející události.

Facebook