Enduro v poločase

V motocyklovém sportu ENDURO se nám přehoupl pomyslný poločas. Hamerský automotoklub si letos vyšlápl do nejvyšších soutěží a to hned 3x. V mezinárodním mistrovstí ČR (takzvaný velký mistrák) nás zastupují hned 3 jezdci. V kategorii Enduro 1 (do 250 cm3) je to Vojtěch Křiva a Oldřich Sedlák ml., v kategorii Veterán 50 je to Jiří Pařízek.

Během léta jezdci absolvovali závody ve Šternberku, Liberci, Trnávce, Dolním Hradišti, Vysoké Peci, Úterý, Mšenu, Šumperku, Zlatých Horách a v Benešově. Zejména oba mladší jezdci si zvykají na tvrdší podmínky a konkurenci v nejvyšší soutěži. Po zatím posledním závodu v Benešově, je zkušený Jiří Pařízek v průběžném pořadí seriálu CAMS Enduro sprint v kategorii MČR I VETERÁN 50 na krásném 4. místě, Oldřich Sedlák v kategorii MČR I E1 na 7. místě. Vojtěchu Křivovi se zase nejvíce dařilo v seriálu ACČR – MMČR Enduro, kategorie E1 a po závodu v Šumperku je na celkově 7. místě.

V nejvyšší soutěží by se naši jezdci samozřejmě neobešli bez zabezpečovacího týmu. A tak jsou vděční, že jim při závodech pomáhají zkušení kolegové. Všichni pak máme velkou radost, že nám opět jezdí pomáhat i jeden z  nejzkušenějších zakladatelů motoristického sportu v Hamrech – pan Bohuslav Kybek.

Do konce sezóny nás ještě čeká několik závodů. Nejtěžší pak podnik zařazený do seriálu mistrovství světa, který se jede ve dnech 13.-15. září v Uhlířských Janovicích. To bude jistě velká podívaná, na kterou jsou samozřejmě všichni příznivci endura srdečně zváni.

Oldřich Sedlák st.

Related Posts

Nadcházející události

Nejsou žádné nadcházející události.

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar