Polovina trialové sezóny 2019

Sezóna v AMK Hamry nad Sázavou propukla v plné síle.  I když je počasí ještě poněkud chladné až nevlídné, soutěže mají v kalendáři svoje pevné místo. A tak jsme již otevřeli sezónu trialu ve federaci BIU závodem v Brně a klání pod patronací Českého svazu cyklistiky (federace UCI), proběhly dokonce už tři.

Zahájili jsme posledním dubnovým víkendem  27. 4. ve Veselí nad Moravou.

Hned další víkend  4.- 5. 5. jsme pokračovali v Brně  (BIU + UCI).  Zatím poslední závod, také dvojdenní, jsme odjeli v Olomouci   11.-12. 5. Všichni kluboví jezdci se s chutí pustili do měření sil s ostatními závodníky, ať už jako seznámení se s trialem, anebo na kvalifikační úrovni. Všechny jarní závody jsou totiž počítány jako kvalifikace na nominaci reprezentace ČR a tak je o co bojovat. Naděje našich nejstarších jezdců jsou velké, oprávněné a jejich snaha je na tratích vidět.

V této souvislosti bychom rádi zmínili dvoudenní Mistrovství ČR v Olomouci, kde proběhl asi doposud nejlepší letošní závod. Nejen díky precizní organizaci samotného závodu (je uspořádán uprostřed města), ale i účastí zahraničních jezdců. Jedná se o podnik zapsaný do světového kalendáře jako mezinárodní soutěž C1. Zejména v nejprestižnější kategorii Elite se tak sešli špičkoví závodníci ze šesti zemí Evropy.  Nás může těšit, že jedním z nich byl i náš Petr Mokrý.  Pěkného úspěchu dosáhla i Alžběta Pečínková, která sobotním  vítězstvím v kategorii Elite woman  brala letošní první body do světového žebříčku  a v nedělním závodě MČR obhájila titul mistryně ČR.

Další závody nás čekají hned 18. a 19.5. v rakouském Retzu.

Doufejme, že bude přát počasí a do přípravy na závody a následný kemp v Hamrech konané 13. 7. se budeme moci trochu vyletnit.

Václav Pečínka, foto z http://youthgames.cz

Related Posts

Nadcházející události

Zář
21
So
8:56 Endurosprint v Neveklov
Endurosprint v Neveklov
Zář 21 @ 8:56 – Zář 22 @ 9:56
Endurosprint @ Neveklov
 
Říj
5
So
8:56 Endurosprint v Palkovice
Endurosprint v Palkovice
Říj 5 @ 8:56 – Říj 6 @ 9:56
Endurosprint @ Palkovice
 
8:57 Enduro v Hrobčice
Enduro v Hrobčice
Říj 5 @ 8:57 – Říj 6 @ 9:57
Enduro @ Hrobčice
 
Říj
11
8:49 UCI Trials World Cup v II Ciocco
UCI Trials World Cup v II Ciocco
Říj 11 @ 8:49 – Říj 13 @ 9:49
UCI Trials World Cup @ II Ciocco
 
Říj
19
So
celý den Endurosprint v Jinín
Endurosprint v Jinín
Říj 19 – Říj 20 celý den
Endurosprint @ Jinín
 
Říj
26
So
8:58 Endurosprint v Šiklův Mlýn
Endurosprint v Šiklův Mlýn
Říj 26 @ 8:58 – Říj 27 @ 9:58
Endurosprint @ Šiklův Mlýn
 

Facebook

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar
FOTOGALERIE ENDURO GP